No to sruuu | Fotorelacja ze Sri Lanki
14988
single,single-post,postid-14988,single-format-gallery,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 • Ocean indyjski
 • Kosgoda
 • Krowy nas wyprzedzają!

Fotorelacja ze Sri Lanki

Dobre połączenie Kalkuta do Colombo przez Chennai, dobra cena. Szkoda, że z porankiem zostało jedno miejsce psia mać. Wi-Fi w Kalkucie można znaleźć prawie w każdym hotelu, szkoda, że w co drugim łączy się tylko z routerem, a już na świat wdzwonić się nie można! Człowiekowi mogą dobry bilet sprzed nosa sprzątnąć, a pan w recepcji reklamacji nie uwzględnia. No nic, 7 godzin w tranzycie dłużej, trochę drożej ale lecimy…ale czy aby?

Poranek, w Chennai, lot 13:30…wczorajszego wieczoru złożyliśmy reklamację, nasze okno wychodziło na przepiękne rury kanalizacyjne, znajdujące się 20 cm od tego właśnie okna. Serwis hotelu pierwsza klasa, bez słowa zmieniono nam miejsce, ale nasz pokój był chyba nad kuchnią, było gorąco jak cholera. Jeszcze nigdy nie brałam prysznica w środku nocy dla ochłody. No, ale nic połowa drogi do Colombo za nami. Zajeżdżamy na lotnisko z zapasem czasu… jak się okazało w sam raz żeby kupić bilet powrotny. Przy odprawie oznajmiono nam, że nie będziemy w stanie w ogóle wlecieć na Sri Lankę, bez zagwarantowania, że nie zostaniemy tam na zawsze!

Lanka, Sri Lanka, czuć zmianę powietrza, kultury, za wyjątkiem taksówkarzy, oni wszyscy mają namolność we krwi. Czy to Tajlandia, Bangladesz, Indie, świerzaki jak my to dla nich najlepsze kąski – nie orientujemy się w cenach, banknoty 500 mylą nam się z 5000. Opuszczamy szybko Colombo i znajdujemy nocleg w Negombo.

Wkoło śmigają tuk tuki, patrzymy na plakat z ofertą biura turystycznego, i widzimy reklamę grubego (czyli bogatego), białego (czyli bogatego) faceta w Tuk Tuku – patrzymy się na siebie, o tym samym myślimy… Wynajmujemy tuk-tuka i sami się powozimy po wyspie. No dobra, mamy, hmm jakby to, tę, tego tuk tuka nazwać. Niby samochód, ale nie samochód, a z innej beczki jak my to ostatnio tęsknimy z polskością, ktory to juz już miesiąc, chyba trzeci. Znajomi na piknikach, piwkowanie, kiełbasy z ogniska, biwaki…tak jest, nasz Tuk Tuk będzie miał na imię “Turystyczna”!

No więc tak, cztery biegi do przodu, jeden do tyłu, prędkość maksymalna 55 km/h, wytłumienie hałasu wewnątrz takie same jak na zewnątrz, lepiej się nie opierać bo się jeszcze przewróci. Ale za to jaka frajda, nie możemy być bliżej lokalsów, a poza tym wrzucamy na czwórkę i naciągaczy mamy daleko w tyle, z nami tylko uprzejmi i gościnni mieszkańcy, przed przepiękne widoki…

Tags:

5

Comments
 • Tips 4 Travel Bloggers | That's So Cool!24 November 2015
  Reply

  […] Ida & Czarek in Sri Lanka, from their travel blog No To Sruuu. […]

 • Glenn Zucman24 November 2015
  Reply

  Hi Ida & Czarek!

  Wow, what a fantastic trip and set of pix this is! Looks like such a wonderful experience. Thank you for sharing it!

  I looked at my “Trips for Travel Bloggers” post again… the ideas seem pretty decent, but what really lept out at me was how cheezy my “Stock Travel Blogging Photo” looked! 😛 So I took the liberty of substituting an image from your Sri Lankan adventure. I hope you don’t mind, and please do let me know if you’d rather not have it there.
  http://thatssocool.de/tips-4-travel-bloggers

  Your blog is quite fantastic!

  It is loading kind of slow for me however. I thought it might be because I was running it through Google Translate, but I tried just loading the Polish pages direct and it’s still a bit sluggish, so perhaps it’s something else: Theme / Plugins / Hosting. I’m far from any sort of expert on speed, but I’d be happy to help poke around with it if you have time / interest. Haha, fixing motorbikes and actually traveling might be a higher priority!

  Happy Tuesday guys!

 • Glenn Zucman24 November 2015
  Reply

  I just looked at another CouchSurfer’s .pl website and it loads quite slowly also. It’s possible (I’m not an expert!) that even though GoDaddy is headquartered in Arizona, that your site is on a server back home in Poland or London. It might be worth asking someone at home to load a few pages and report on load times. Perhaps it loads faster there than here in California.

 • No to sru25 November 2015
  Reply

  Hey Glenn! My pleasure to appear on your blog 🙂 and thanks for the feedback. I found a good webiste to analyse its speed https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ and it shows that yes, GoDaddy is pretty slow no matter from which corner of the world you try. The test also shows specific issues that are easily fixed and they will speed up the loading of the page, that is useful.
  But of course time is limited to get inot grip with all things.

  Happy Tuesday!

 • Friday 27 November ’15 | Casa Glenn Today!27 November 2015
  Reply

  […] Ida & Czarek: Sri Lanka […]

Leave a Comment