No to sruuu | Journey through Bangladesh
15137
single,single-portfolio_page,postid-15137,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
miniaturki do filmow

Journey through Bangladesh

About This Project

Buriganga, rzeka płynąca przez stolicę Bangladeszu, jest chyba najbardziej zanieczyszczoną rzeką, przypominająca ściek jaki można sobie wyobrazić, nie mówiąc o powalającym fetorze, który czuć podczas najlżejszego podmuchu wiatru. Czarna jak smoła, cuchnąca jak g…. ale jakby nie było tam gdzie jest rzeka, są i statki.

Bangladesz odziedziczył po brytyjskich kolonistach statek z napędem kołowym, ostatnie sztuki pływają właśnie po Bangladeszu, rok budowy naszego, zwanego Ostrich (Struś) to 1929! Udało nam się wykupić bilety na dwudniowy rejs, nie było to takie proste, gdyż jest to bardzo popularna wycieczka. Wypłynęliśmy wieczorem, dostaliśmy swoje kajuty a rano się obudziliśmy choćby w nowym kraju! Wszędzie dookoła zielono, woda też w miarę czysta, cisza i spokój, tylko pojedyncze łódki na horyzoncie.

Ujrzeliśmy nowe oblicze tego kraju, mniejsze miejscowości i wioski, są w zupełności nieodkryte jeszcze przez turystów. Jesteśmy pewni, że kilka osób, które spotkaliśmy były zszokowane naszym widokiem – widokiem ludzi innego koloru skóry.

Zwykły dzień w Dhaka

Bangladesz, Filmy
miniaturki do filmow

Kilka chwil w Kalkucie

Filmy, Indie
miniaturka filmów